Forex programozás › Fórum › Kérdések az MQL4 programozási nyelvvel kapcsolatban › bróker stop
Címkézve: objektumok, pozíciók összekötése, rajzolás
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia Radu!
Mi a véleményed arról a logikáról,hogy ha berak a robot egy kötést és utána küld egy stopot (ecn) és utána
már csak a stop szintet frissíti ,tehát a bróker fogja bezárni a kötést??? (nincs orderclose)
Tapasztalatod szerint mi az előnye/hátránya ennek a megoldásnak??
Hogy lehet valamilyen egyszerű megoldással a charton láthatóvá tenni a zárás helyét???
( a btestben mutatja de előrefelé logikusan nem,hisz a zárásnak nincs közvetlen köze a robothoz)
Előre is köszi:VA brókeri zárásnak számos előnye van: 99%-ban teljesül, nem feltétlen kell hozzá a robotnak folyamatosan futnia, és pontos lesz a zárás. Hátrányok: jobban kell alkalmazkodni a piaci szabályokhoz, illetve a bróker „látja” azt a kilépési árat, ahol a pozíciódat szeretnéd zárni. Ez utóbbi miatt fennáll a manipuláció veszélye – persze ECN számlán talán ez kevésbé igaz.
A backtesztben és a valós idejű tesztelés során is a MT4-ben alapból látszik a TP/SL szint. Amennyiben nálad valósidejű tesztelés során nem látszik, akkor az Eszközök->Beállítások->Chartok panelen a „Kereskedési szintek megjelenítése” legyen bepipálva!
Amennyiben ennél jobban szeretnéd láthatóvá tenni a zárási szinteket, akkor a pozíció(k) SL/TP szintjeihez rajzolj horizontális vonalat!
BUÉK!!!! :-)))
Köszönöm a választ ,én is úgy gondolom ,hogy a brókeri zárás technikailag jobb mint az orderclose parancs ,de a problémám ez nem oldja meg,tehát:
valós idejű tesztben a bekötést,op-buy-sell-t látom a charton,viszont húzott stop van,tehát a bróker majd valamikor bezárja,
akár úgy is ,hogy az én gépem ki van kapcsolva,viszont a záráskor a charton nincs jel(háromszög)
mert nincs grafikus bróker stop zárás jel. (lenne mit reszelni a metásoknak is!!!!)
Tehát látni szeretném grafikusan a zárást mint a backtestben : nyitást a zárást és közötte egy vonalat :-)))
Jól gondolom,hogy az olderhistory felé kell nézegetnem,meg object create? :-)))Így van, pontosan. Végignézed az order history-t, és a nyitóidőpont-nyitóár metszetéhez raksz egy nyilat (1-es nyílkód), aztán a záróidőpont-záróár metszetéhez is (3-as nyílkód), és a végén egy trendvonalat a két pont közé. Az objektumokat úgy nevezd el, hogy a ticket számmal egyértelműen azonosíthatóak legyenek. A létrehozás előtt ugyanis ellenőriznek kell, hogy az adott objektumok léteznek-e, hogy próbálj meg rajzolni újra feleslegesen.
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.